Čaje se k nám dostaly už před mnoha lety, a dříve byly k dostání jen pro bohaté jedince. Dnes si naštěstí můžete dát čaj také, a to dokonce i ty dražší. I dnes koupíte čaj, který stojí stovky až tisíce korun za pár set gramů, protože jde o vzácnější odrůdu a také o to, že se ho nepěstuje moc. Na trhu najdete také spoustu různých druhů čajů, které jsou známé pro svou jedinečnou chuť, a také pro svoje účinky na lidské zdraví. Mezi tyto čaje patří nejen Yerba maté, ale i rooibos čaj. Proč je občas zařadit do pitného režimu?

rooibos čaj

Čaje obsahují tein, který může mít podobné účinky jako kofein. Pomáhá udržet pozornost a dodává energii. Rooibos je zvláštní odrůda čaje, a vyznačuje se výraznou červenou barvou. Má specifickou plnou chuť, a co se týče teinu, ten v něm nenajdete. Zato v něm najdete nejen mangan a fluor, a také pomáhá zvyšovat imunitu. Právem tedy patří mezi nejlepší a nejzdravější čaje, které můžete pít.

Kvalitní čaj je nejen dobrý pro tělo, ale i pro duši. Ideální je sednout si v klidu a vychutnat si šálek čaje bez spěchu a stresu. Čaje působí blahodárně i na psychiku, a proto byste si an jeho pití měli udělat dostatek času. Mnohé čaje se navíc připravují zvláštním způsobem, který je radno dodržet, pokud si chcete užít chuť i vůni naplno.

hrnek čaje

Jaké čaje vyzkoušet?
U čajů nejde jen o to abyste si je vychutnali, ale existuje mnoho čajů, které mají velice pozitivní vliv na zdraví. Čaj si můžete připravit nejen z čajových lístků, ale přímo ze sušených bylinek. Bylinky se používají jako prevence, ale také jako léčba různých nemocí. Pokud se v bylinách nevyznáte, je lepší kupovat hotové směsi nebo jednodruhové čaje z obchodu či lékáren, kde máte jistotu že pijete kvalitní čaj, který vám opravdu pomůže vyřešit nejeden zdravotní problém. Zařaďte čaje do svého pitného režimu, protože vám mohou opravdu pomoct.

Sexy šortky Nebbia Barbell Therapy na vysokohorské turistice
Krásné dekorace¨