Když se řekne dům a byt, tak co vy si pod tím představíte? Mnoho lidí si představí nějaké příjemné útulné bydlení. A tak jsem se rozhodla, že už bych také konečně chtěla bydlet v nějakém jiném bytě anebo klidně také v nějakém domě. Ale bylo to takové, že mnoho lidí také spíše hledí na cenu svého nového bydlení. My jsme už dvanáct let bydleli v nájmu. Já můj partner a také naše dvě malé děti. Chtěli jsme také pro nás něco lepšího, a ne bydlet jenom v malém bytě, tedy spíše to byla jenom taková malá garsonka. Tohle se nám už nelíbilo. Navíc jsme také chtěli třetí dítě a myslím si, že třetí dítě do malé garsonky by byl asi opravdu veliký nesmysl.

Jaké bydlení se líbí vám?

Tak jsem partnerovi řekla, jestli třeba už nebudeme přemýšlet o tom, že bychom si pořídili nějaký malý byt anebo dům. Partner řekl, že už taky nad tímhle poslední dva roky přemýšlí, ale stále neví, kde bychom prý na to vzali finance. Partnerovi jsem řekla, že na co jsou hypotéky, že si klidně můžeme vzít nějakou kvalitní hypotéku. Já znám totiž kamarádku, která pracuje v bance právě na hypotečním oddělení, takže by bylo nejlepší, kdybychom se jí také zeptali, jaká hypotéka pro nás bude nejvíce vhodná. Také jsme chtěli nějakou hypotéku, u které moc neplatíme.

Každý chce bydlet jinak.

Chtěli jsme levnou hypotéku na naše nové vysněné bydlení. Nakonec to dopadlo tak, že jsme se v bance s kamarádkou viděli asi pětkrát. Když nám nějaká levná a výhodná hypotéka vyšla, konečně jsme si pořídili nový byt. Má to o dvě místnosti více než naše starší malá garsonka. Ta byla ještě u nás v nájmu, ale konečně máme už vlastní bydlení na hypotéku. A splátka hypotéky je téměř totožná, jaká byla třeba cena našeho nájmu. Takže si myslím, že někdy se opravdu vyplatí, si vzít nějakou hypotéku než potom třeba někde celoživotně platit nájem. Co potom budou dědit vaše děti? Myslím si, že nájem určitě ne. 

Jsou pro životní prostředí lepší benzinové nebo dieselové motory