Jsem opravdu ráda, že máme takovou možnost, že můžeme řídit automobil. Ovšem ale také není úplně jasné a dané, že každý člověk bude mít řidičské oprávnění. Dejte si pozor, pokud máte rádi alkohol! Protože když jste alkoholik, tak samozřejmě to asi s vaším řidičským průkazem nebude tak dobré, a tak růžové, jako jste si mysleli. Znám několik lidí, kteří měli řidičské oprávnění a už ho několikrát ztratili. A ztratili ho hlavně kvůli tomu, že řídili pod vlivem alkoholu. Myslím si, že ani nemusím nikomu říkat, že pod vlivem alkoholu a jiných omamných látek se řídit absolutně nemá! 

Auto musíte řídit opatrně.

I kdybyste si věřili, že nenabouráte anebo kdybyste se cítili skvěle, i když máte třeba jenom půlku promile anebo jednu promile, tak samozřejmě už můžete mít takové rozmazané vidění. Nebo zpomalené reflexy. Podle mého názoru zpomalené reflexy už jsou i pod jednu promile. Takže já, kdybych náhodou někdy byla opilá anebo bych měla třeba jedno dvě piva, tak bych rozhodně už za volant nesedla, a to alespoň třeba deset hodin. Také se vám vyplatí, když si do automobilu pořídíte alkohol tester. Myslím si, že je to docela levné. A za tu cenu se vám potom tohle vyplatí, protože alespoň budete vědět, jestli můžete řídit automobil anebo ne.

Nikdy nesmíte řídit pod vlivem alkoholu.

Věřte, že i kdybyste byli na vážkách, tak bych raději automobil vynechala a raději bych jela někam taxíkem nebo městskou hromadnou dopravou. Takhle máte alespoň jistotu, že budete v pořádku. Znám jednu kamarádku, která právě už dvakrát řídila pod vlivem alkoholu a dvakrát ji vzali řidičské oprávnění. Tak vždycky tak na jeden rok. Jenomže ona si nedá říct a já si myslím, že asi nyní napotřetí, až jí zase vrátí řidičské oprávnění, že zase bude určitě pít. Bohužel, ona by se měla jít už léčit na alkoholismus, ale ona stále nejde, protože říká, že není vůbec alkoholik a že vždycky říká, že není možné, aby nadýchala. Jednoduše alkoholikovi nic nevysvětlíte. 

Co dát okolo domu?
Schody.