Přemýšleli jste někdy nad tím, co vám vlastně přinese systém podlahového vytápění? Proč se vůbec snažit pokládat na podlahu systémové desky s hadicemi a pochozími deskami, když si můžete přivolat instalatéra, a ten vám rozvede po objektu klasické radiátory ústředního topení?

Trochu jiné teplo – teplo od radiátorů většina z vás dobře zná, vyznačuje se tím, že se nejprve vyhřeje strop, a teprve pak se prohřívají další části místnosti. Zatímco u stropu bývá poměrně nepříjemné horko, což není zrovna vítané v prostorách s vysokými stropy, kde je nahoře vytvořena nástavba s lůžkem, u podlahy je chladno. Musíte pak v zimě chodit v bytě v ponožkách, a někdy dokonce v silných ponožkách. U podlahového vytápění se teplo šíří do prostoru z téměř celé podlahové plochy a stoupá vzhůru z nejnižšího bodu místnosti, to znamená, že je zaručeno postupné prohřívání veškerého objemu vzduchu tak, aby tu byla konstantní teplota ve všech jejích vrstvách.

regulátor topení

Nezatížená podlaha – když využijete suchý systém pokládky podlahového topení, podlaha nebude tolik zatížena, jako u podlahového topení se zabetonovaným topným potrubím. Suchý systém sestává ze systémových desek z polystyrenu s drážkami pro topné potrubí, na které se pokládají cemento-vláknité desky, a to vše bez betonování a jiného způsobu vyzdívání.

palivové dřevo

Bosá chodidla – v současné době je velkým hitem bosonohá chůze v přírodě, budují se na různých místech barefoot chodníčky, a pokud je chodník vyhřátý od sluníčka, je bosonohá procházka účinnější. Dochází při tom ke stimulaci reflexních bodů, což svým způsobem napodobuje reflexní masáže. Vy si něco podobného můžete vytvořit doma, už jen pouhé teplo na chodidla je výrazným stimulačním prvkem, a procházet se doma naboso i v zimě je velmi zdravé, což vám potvrdí mnoho zkušených lékařů i léčitelů a dalších vyznavačů zdravého životního stylu.

Důvody proč je dobré si lešení vypůjčit.
Vodní dýmka a příslušenství