Internet pronikl do našich životů a v podstatě je úplně změnil. Nyní k němu má přístup v podstatě každý, a dalo by se říci, že se bez něj neobejdeme – mnohdy je potřeba v zaměstnání, děti jej využívají při studiu, o zábavě ani nemluvě. Není tedy divu, že na něm mnohdy trávíme mnohem více čau, než je zdravé, zvláště když mezi to počítáme i sledování filmů a seriálů na streamovacích službách nebo hraní her.

 

Tento problém je patrný zvláště u dětí, které jsou jím mnohem snadněji ovlivněny a nemají ještě vyvinutou sebekontrolu, ovšem nevyhnuli se mu ani mnozí dospělí. Je jasné, že je potřeba s tím něco dělat, ale co?

 

surfování po internetu

 

Zdaleka nejlepším řešením je limitovat svůj čas, který na internetu strávíme. Otázkou však je, jak si jej nastavit tak, abychom byli spokojeni, avšak zároveň jsme jej neměli příliš mnoho. Naštěstí se můžeme řídit hned několika důležitými pravidly.

 

Nejprve si sedněte a spočítejte si, kolik času strávíte na síti kvůli zaměstnání. Nepočítejte v to prokrastinaci, ale skutečně pouze dobu, kterou strávíte prací, ať už je to odpovídání na e-maily, vyplňování dokumentů či komunikace se zákazníky. Toto je minimální čas, který budete potřebovat, a tedy nejmenší možná doba, kterou internet zkrátka potřebujete. K ní je vhodné přidat ještě nějaký čas navíc pro případ neočekávaných pracovních událostí či problémů.

 

internet je návykový

 

Zapomenout nemůžeme samozřejmě ani na zábavu. Rozhodně by nebylo vhodné se o ni připravit, avšak neměli bychom to přehánět. Vhodné je dát si hodinu či dvě, které takto na internetu strávíte. Tak si stihnete přečíst soukromé e-maily, podívat se na sociální sítě, případně i na nějaký film.

 

Zbytek dne byste však měli trávit dál od obrazovky, samozřejmě s výjimkou skutečně naléhavých případů. Prospěje to vašemu tělu i vaší psychice, zvláště když namísto brouzdání po síti zařadíte například procházku přírodou. Uvidíte, jak se váš pohled na život začne postupně měnit k lepšímu.

Ultračistý polyester
Přivítejte miminko stylově