Uvažujete o tom, že si pořídíte podlahové topení, ale nechcete mít nic společného s betonováním podlahy? Půjde například o instalaci v podkrovních místnostech, kde je omezená nosnost podlah? Pak je pro váš záměr naprosto vhodný suchý systém pokládky, bez betonu, malty a lepidel. Začíná se vždy položením reflexní vrstvy v podobě tenké fólie s hliníkovým povrchem, která odráží teplo do místnosti, a na reflexní fólii se pak pokládají systémové polystyrenové desky se zářezy pro topné potrubí. Jakmile se potrubí vloží do drážek, může se ihned zapojit do rozdělovače na podlahové topení, a ten se vzápětí spojí s topným zdrojem. Zapojení rozdělovače svěřte instalatérům, ovšem pokládku desek a fólie zvládnete sami.

teplo od podlahy

Jakmile bude topení oživeno a bude odzkoušené, můžete systémové desky zaklopit velmi pevnými a tvrdými cemento-vláknitými deskami, opět nasucho bez betonu. Na tyto desky se pak už položí pouze kročejová vrstva a podlahová krytina, například plovoucí podlaha.

Pokládku a uvedení do provozu podlahového topení v suchém systému byste mohli zvládnout během dvou až tří dnů, v závislosti na velikosti obytné plochy, a hlavně můžete začít ihned topit a nečekáte na vytvrzení betonu. Takto zhotovené topení v podlaze je výhodné i v tom, že v případě závady stačí odebrat pouze některé desky a závadu snadno odstranit, odpadá tedy bourání betonu pneumatickými kladivy, což bylo donedávna skutečným postrachem každého, kdo se odhodlal topení v podlaze pořídit.

sezení na podlaze

Výhodou topení v podlaze je rovnoměrně rozložené teplo v obytném prostoru a také příjemné teplo na bosá chodidla. Můžete si pak dovolit i v zimě hrát na podlaze s dětmi třeba v pyžamu a bosé nohy díky tomu obdrží slušnou porci tepla, což podpoří i vaši dobrou náladu. Je známo, že bosonohá chůze po teplém povrchu má terapeutické účinky jak na psychiku, tak i na naše vnitřní orgány.

Krásné dekorace¨
Nový interiér