Změny v DPH

Únor 22, 2011 by clasic
Rubrika: Aktuální daňové zprávy 

Změny v DPH

Velice zajímavé změny nás čekají v oblasti DPH. Jde především o nový institut ručení za nezaplacenou daň, opravy již přiznané a zaplacené daně u pohledávek za dlužníky, kteří jsou v úpadku. To vše je součástí nového zákonu o DPH, který podepsal prezident Klaus.

Opravy výše daně

Oprava výše daně z pohledávky se bude podle nového principu provádět jen tehdy, vznikne-li nejpozději 6 měsíců před rozhodnutím soudu o úpadku. Jde o to, omezit zneužívání, ale i o podporu podnikatelů. Ministerstvo chce v oblasti DPH snížit rizikovost podvodů a více zprůhlednit celý systém.

Společná odpovědnost

Proti daňovým únikům v oblasti DPH chce vláda bojovat také zavedením společné odpovědnosti. Ta představuje určité ručení odběratele za DPH, kterou jeho dodavatel neodvedl. Pokud o tom tedy odběratel mohl nebo dokonce věděl.

Čtěte dále o daních

FacebookTwitterGoogleBookmark and Share

1 komentář on Změny v DPH

  1. oldrich vacek on St, 2nd Bře 2011 5.06
  2. podle zákona § 9 o pronájmu,mohu odečíst ze základu resp.z celkového příjmu z pronájmu t.yv.náklady na dosažení příjmu nebo takévýdaje na dosažení výnosu ale nikde se nemohu dopátrat co všechno tyto výdaje obsahují,stále jenom čtu o manželkách,dětech,odborech a pod ale co takhle výdaje za benzin,zámek,zasklení okna na chodbě a já nevím co všechno,takže kde se to dočtu předem děkuji vacek

Napiště ke článku komentář: