Daňový poradce

Březen 10, 2010 by clasic
Rubrika: Daňové poradenství 

Daňové poradenství je práce jako každá jiná. Jde však o činnost velmi specifickou a zajímavou. Každý daňový poradce musí být členem Komory daňových poradců České republiky a měl by svému klientovi pomoci řešit složitou problematiku daní. Samozřejmostí je dobrá znalost účetnictví, daňových zákonů, daňového práva, obchodního a trestního práva v oblastech, které přímo s daněmi souvisejí. Právě díky této složitosti systému se daňový poradci vždy specializují na určitý segment trhu.

Dokáže daňový poradce peníze ušetřit?

Daňový poradce často chce hodinovou sazbu 600 – 3 000 Kč. Nebojte se mu ji dát. Dobrý daňový poradce by možná zasloužil ještě více, jelikož vám dokáže peníze opravdu ušetřit. Dobrý daňový poradce se totiž orientuje v možnostech slev, úlev, odpočtů, odčitatelných položkách a také v nejlepší možnosti vůbec zdanění. Nebojte se tak do jeho rukou svěřit své dokumenty. On dokáže rozhodnout zda je lepší paušál či dokladovost.

Daňový poradce zachrání i minulost

Daňový poradce neřeší pouze aktuální problémy, ale dokáže vám pomoci i s chybami v minulosti. Zde může využít a uplatnit opravné prostředky, jelikož daňový poradce za klienta bojuje a měl by udělat vše v jeho prospěch. A samozřejmě legální cestou, jinak je takový daňový poradce k ničemu.

Daňový poradce jako rodinný přítel

Daňové poradenství je často dlouhodobá služba a přerůstá vztah zákazník-klient. Daňoví poradci totiž potřebují velké množství informací o firmě či osobě, takže se musí jít do detailu a právě zde se také často naváže i jiná forma spolupráce ať už kontrola účetnictví, konzultace či dokonce přátelství.

Čtěte dále o daních

FacebookTwitterGoogleBookmark and Share

Napiště ke článku komentář: