Jak pomůžou daně v Řecku?

Květen 5, 2010 by clasic
Rubrika: Daně ve světě 

Každý jistě slyšel o finanční pomoci Řecku kvůli jeho blížícímu se bankrotu. Pomoc z mezinárodních kruhů však podle řady expertů nepostačí na pokrytí všech dluhů Řecka, a tak bude nutné příští rok opět této zemi peníze půjčovat na klasických mezinárodních trzích. Celková suma, která bude Řecku půjčena, šplhá ke 110 miliardám euro, jen pro zajímavost, samotné Slovensko si na pomoc Řecku musí půjčit.

Pomoc nebude stačit

Samotná pomoc Řecku rozhodně stačit nebude, bude nutné půjčit prý 150 miliard euro a navíc striktně zapůsobit na domácím trhu. Řecko se totiž samo musí ze své situace dostat správně nastavenou politikou a zákony.

Vyšší daně a zmrazení státních platů

První myšlenkou, kterou je bezpodmínečně nutné v Řecku prosadit je zmrazení platů ve veřejném sektoru. Navíc velmi zásadní změnou bude zvýšení řecké daně z přidané hodnoty ze současných 21% na budoucích 23%. Rozhodně vzrostou i daně spotřební na cigarety a alkohol. S těmito rozhodnutími veřejnost nesouhlasí, ale jde o jedinou možnost, jak zvýšit příjmy státního rozpočtu. Vyšší daně tak představují záchranu pro Řecko nebo jeho zkázu?

Čtěte dále o daních

FacebookTwitterGoogleBookmark and Share

Napiště ke článku komentář: